WordPress

Mobil Uyumluluk İçin 5 WordPress Eklentisi

Mobil uyumluluk açısından  WordPress ile yazılan bir blog haber siteleri, e-ticaret sitesi ya da kurumsal bir web sitesi yönetmeniz mümkündür. Dünya çapında yapılan araştırmalara göre WordPress  birçok kullanıcı ve kurum kullanıcılarının tercih sebebidir.  WordPress yüz binlerce tema, eklenti ve destek sunuyor.

Günümüzde bir Web sitesinin  sadece bilgisayar aracılığıyla ziyaret edilmediğini, aksine daha çok mobil cihazlarla ziyaret’ in daha fazla olduğunu söylemek daha doğru olur.

Bu açıdan WordPress sitenizin mobil uyumluluk sağlaması büyük önem taşımaktadır. Ayrıca, şuan araştırmalara göre %25 aramalarda ilerleyen dönemlerde mobil aramaların daha yüksek olacağı tahmin edilmektedir.

Mobil cihazların kullanım oranlarında büyük artış gösterildiği için web siteleriniz kesinlikle mobil uyumlu olması gerekmektedir. Kullanıcıları evinize gelen bir misafir olarak görmelisiniz, nasıl misafirlerinizi evinizden ayrılırken memnun görmek istiyorsanız.

Mobil uyumluluk için aynı şeyi söyleyebiliriz ve kullanıcılar evinize geldiğinde memnun olmalıdır. Bu sizi mobil uyumluluk uygunluğu açısından arama motorlarında daha görünür yapar ve ziyaretçilerinizin geri dönüşüm sağlaması için size büyük avantaj sağlar.

Bir WordPres kullanıcıysanız web sitenizi mobil uyumluluk için bir kaç başarılı eklentiyi sizlerle paylaşacağım:

WordPress Eklentileri

WordPress mobil uyumluluk kullanım açısından oldukça önemlidir. Ancak mobil uyuşmazlıklara karşı mobil uyumluluk testini mutlaka analizler programınıza mutlaka eklemelisiniz.

Jetpack

Mobil uyumluluk da dahil olmak üzere çok çeşitli özellikler sunan popüler bir WordPress eklentisidir. Jetpack web sitenizi mobil cihalar için otomatik olarak optimize edebilir ve ayrıca sosyal medya paylaşımı, resim yeniden boyutlandırma ve performans optimizasyonu gibi özellikler içeriyor.

Mobil Uyumluluk Eklentisi Jetpack

AMP For Wp

Web sitenizin sayfalarını Accetlerated Mobile Pages (AMP) uyumlu hale getiren bir eklentidir. AMP sayfaları, mobil cihazlarda hızlı bir şekilde yüklenecek şekilde tasarlanmıştır.

Web sitenizin Google‘ ın arama sonuçlarındaki sıralamasını yükseltebilir.

Mobil Uyumluluk Eklentisi AMP

WPtouch

WordPress wb sitenizin mobil uyumlu bir uygulamaya dönüştüren bir eklentidir. WPtounh, özel bir tema, yerel uygulama benzeri bir deneyim ve anlık bildirimler gibi özellikler içerir.

Mobil Uyumluluk Eklentisi WPtouch

Superfly

Superfly, WordPress web sitenizin mobil dostu bir sürümünü oluşturan eklentisidir. Superfly, duyarlı tasarım, mobil menü ve özel mobil tema gibi özellikler içerir.

Mobil Uyumluluk Superfly

Touchy

WordPress web sitenizi daha dokunmatik hale getiren bir eklentidir. Toıchy, gezinmek için kaydır arayüzü, yakınlaştırma/ uzaklaştıma özelliği ve tıklamak için hafifçe dokun özelliği gibi özellikler içeriyor.

Mobil Uyumluluk Eklentisi Touchy

Bunlar web sitenizi daha mobil uyumlu hale getirmenize yardımcı olabilecek birçok WordPress eklentisinden yalnızca bazılarıdır.

Bir eklenti seçerken, özel ihtiyaçlarınızı ve gereksinimlerinizi göz önünde bulundurmanız oldukça önemlidir.

Son olarak web sitenizi mobil uyumlu hale getiren aklınızda bulundurmanız gerekn bazı ipuçları paylaşacağım:

  • Duyarlı bir tema kullanın: Duyarlı tema, düzenin herhangi bir ekran boyutuna uyacak şekilde otomatik olarak ayarlayan bir temadır. Bu, web sitenizin hem masaüstü hem de mobil cihazlarda iyi görünmesini sağlar.
  • Resimlerinizi optimize edin: Büyük resimler, mobil cihazlarda web sitenizin yüklenme hızını yavaşlatabilir. Dosya boyutlarını küçülterek ve duyarlı bir görüntü formatı kullanarak görüntülerinizi optimize edin.
  • Web sitenizi mobil cihazlarda test edin: İyi göründüğünden ve düzgün çalıştığından emin olmak için web sitenizi mobil cihazlarda test etmek oldukça önemlidir. Web sitenizi mobil cihazlarda test etmek için “Google’ ın Mobil Dosyu Test Aracı” gibi çeşitli araçlar kullanabilirsiniz.

Bu ipuçlarını izleyerek web sitenizi daha mobil uyumlu hale getirebilirsiniz ve mobil ziyaretçilerinizi kullanıcı deneyimlerinizi iyileştirebilirsiniz.

Unutmayın: misafirlerimizin konforu ve mobil uyumlu bir web sitesinde dönüşüm sağlamaları sizin için büyük avantaj olacaktır.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu