SEO

Google Dijital Atölye: Ücretsiz Dijital Pazarlama Öğren

Google Dijital Atölye pazarlamanın günümüz teknolojisin’ de her geçen gün ilgisinin arttığını söylemek hiç de yanlış olmaz. Buna rağmen küçük veya büyük fark etmeksizin bütün işletmeler dijital dünyaya açılmak için profesyonellerle çalışmaya ihtiyaç duymaktadır.

Google Dijital Atölye ise bu noktada sektörde yeni olanlar için sunduğu kurslarla profesyonelliğe adım atmalarına katkı sağlamaktadır. Bu durumda internet dünyası söz konusu olduğunda Google’ ın rekabet etmesi mümkün olmayan bir dev olduğunu itiraf etmek gerekiyor.

Bu açıdan Google’ ın dijital pazarlama anlamında sunduğu tüm bilgilerin ayrı bir değer yapısı vardır. Bu doğrultuda Google Dijital Atölye, ücretsiz kurslar aracılığıyla dijital pazarlamacılığın temellerine ilk adımı atabilirsiniz.

Google Dijital Atölye

Google Dijital Atölye Nedir? Ve Ne İşe Yarar?

Gelişen dijital dünya’ da internet kullanımının 2010′ lu yıllardan itibaren hızla yükselmesi, geleneksel pazarlamacılığın büyük orada yerini dijital pazarlamaya bırakmasına neden olmuştur.

Bu nedenle temel pazarlama becerilere sahip olamayan işletmecilerin böylesi bir rekabette yer alması son derece güçtür. Tam da bu noktada Google Dijital Atölye çok sayıda dijital pazarlama eğitimi ile dijital kazanımı size ücretsiz bir  biçimde edinmenizi sağlamaktadır.

Tüm dünyayı kapsayan uluslararası bir proje olan Google Dijital Atölye ayrıca kursu başarıyla tamamlayanlara sertifika vermektedir. Bu sertifikaların yalnızca gösteriş amaçlı olmadığını söylemek gerekiyor.

Google ve Interactive Advertising Bureau Europe iş birliğiyle hazırlanan sertifikaların tüm dünya çapında önem verildiğini vurgulamak gerekmektedir. Dijital pazarlama alanın hizmet veren IAB Europe, Avrupa çapında bir dernektir. Ancak, söz konusu dijital pazarlama olduğunda rekabetin yalnızca internet dünyasında olduğunu düşünmek hatalı olabilir. Aksine paralel bie biçimde profesyonel yetenekler açısından da büyük bir rekabet sürmektedir.

Bu anlamda dijital yeterliklerinizi geliştirmeniz ve yeni kazanımlar elde etmeniz son derece fayda sağlar. Bu noktada Google Dijital Atölye, sizlere ulaşması kolay doğrudan sektörde işlevsel bir yeri olan kurslar sunuyor.

Google Dijital Atölyenin İşletmeler Açısından Önemi

Google Dijital Atölye çağımız dijital pazarda son derece önemli bir yere sahiptir. Dijital beceriler söz konusu olduğunda eğitimli personellerle iş birliği yapmak rakiplerinizden bir kaç adım öne geçmek demektir.

Çünkü bu pazarda internetin yaygınlığına rağmen tüm dünya çapında dijital pazarlama sektörün’ de yetkin çalışanlar bulmak hala oldukça zor.

Bu durumda Google Dijital Atölye’ nin işletmenize katacağı artıları şu şekilde sıralayalım:

1.Verimlilik

Dijital teknolojiler doğru ve kapsamlı bir eğitimlerin üretkenliği açışından büyük önem taşımaktadır. Aynı iş kalitesinde daha hızlı üretimler gerçekleşmesi için personellerin dijital teknolojinin her alanına hakim olması gerekmektedir.

Bu noktada Google Dijital Atölye barındırdığı kurslarla işletmenize ve personellerinize büyük katkı sağlar.

Örneğin: İşletme bilgilerinizi saklamak bile bu anlamda yeterli olacaktır. Günümüzde teknolojisinin avantajlarına rağmen pek çok işletme bilgilerini hala dosyalama yoluyla arşivlemektedir. Bu sınırsız hakim olabileceğiniz dijital ortama aktarmanın önemi tartışılmazdır. Ayrıca bu şekilde acil durumlarda belgelere uzaktan erişmeniz de büyük avantajlardan biridir

Bu dönemde dijital teknolojilerden yararlanmak, sektör fark etmeksizin her işletme için büyük önem kazandırır. Bu noktada Google Dijital Atölye’ nin içinde son derece işlevsel kurslar olduğunu vurgulamak gerekir. Bu kurslar saysesinde işletmenizde çok sayıda verimlilik elde edebilirsiniz.

Google Dijital Atölye Sertifika

2.Gelir

İşletmenizin gelirini artırmak için dijital pazarlamanın önemli bir yere sahip olduğunu fark etmelisiniz. Kimi sektörler günümüzde hala güçlü olsalar bile geleneksel pazarlama büyük oranda modası ve trendi geçmiş uygulamalardan oluşuyor.

Bu da performans açısından dijital pazarlamanın, rakiplerinizin çok sayıda gerisinde kalmanız anlamına gelir. Oysa rekabetçi bir marka yaratmak için söz konusu olduğunda dijital teknolojiler sizlere çok geniş ve sınırsız imkanlar sunmaktadır.

Yeni müşterilere ulaşmak, Hedef kitle genişletmek ve ürünlerinizi satmaya ikna etmek gibi etkileşimler için dijital dünyada son derece hızlı çözümler mevcuttur.

3.Rekabet Gücü

İnternet teknolojisinin gelişimine hızla devam ettiği düşünülürse dijital becerilere ihtiyaç daha fazla artmayı sürdürecektir. Ancak geleneksel pazarlamaya kıyasla çevrimiçi pazarlama yöntemlerinin çok daha maliyetsiz olduğunu vurgulamak gerekiyor. Bu durumda işletmenizin daha fazla insana ulaşma şansı yakalayabilir.

Özellikle daha küçük işletmeler için bu durum son derece büyük bir avantajdır. Eğer müşterilerinize sunacağınız e- ticaret gibi hizmetse internetten faydalanmayı kesinlikle öğrenmelisiniz.

Çünkü hedeflediğiniz hedef kitlenin neredeyse tamamnı Google ve sosyal medya üzerinden ulaşabileceğiniz insanları oluşturmaktadır. Bu anlamda Google Dijital Atölye, karşınıza çıkan fırsatları değerlendirebileceğiniz ve rekabetçi bir iş hacmine sahip olmasınıza destek vermektedir.

Google Dijital Atölye Kursları

Google Dijital Atölye’ de birçok faydalı kurs bulunmaktadır. Burada yer alan online kurslar ile hem işletmenizi büyütebilirsiniz hem de kişisel kariyeriyerinizi geliştirebilirsiniz.

Gelin bu kursların bazılarını birlikte inceleyelim:

 • Dijital Pazarlama
 • Kariyer Geliştirme
 • Turizm Eğitimleri
 • Veriler ve Dijital Güvenlik

Dijital pazarlama kategorisinde yer alan 13 adet kurs bulunmaktadır. Bunlardan modül sayısı en çok olan Dijital pazarlamanın temelleri yaklaşık 40 saat sürmektedir.

Bu kursu tamamlayanlar dijital reklamcılık hakkında temel bilgilere saihp olur. Buna ek olarak kurs sonunda verilen sınavda başarılı olmalarında halinde kullanıcılara Dijital Pazarlamanın Temelleri Sertifikası almaya hak kazanırsınız.

Google Dijital Atölye Dijital Pazarlamanın Temelleri

Diijital pazarlamanın Temelleri dışında kalan online kurslar:

 • Online bir işletmeniz olsun
 • Müşterilerini sizi internette bulabildiğinden emin olun
 • Bir işetmeyi online reklamla tanıtın
 • Bir işletmeyi yurtdışına açın
 • Müşterilerle mobil ortamda bağlantı kurun
 • Bir işletmeyi içerikle tanıtın
 • Müşterilerinizin ihtiyaçlarını ve online davranışlarını anlayın
 • Google Ads Arama Ağı
 • Google Ads Görüntülü Reklam Ağı
 • Google Ads Performans Ölçme Alışveirş Reklamları
 • Google Ads Video

Kariye Gelişimi: Bunlar kişisel gelişimden verimliliğe, network oluşturma ve dijital hayatta denge kurma gibi teknolojik alışkanlıklarınızı düzenleme gibi kurslardan oluşur.

 • Kendinizi Tanıtarak Özgüveninizi İnşa Edin
 • Bir sonraki İş fırsatını Kaçırmayın
 • Engelliler için Google ve YouTube 
 • Ürünleri İş Yerinizden Üretkenliği Artırın
 • Dijital Dengeye Giriş
 • Etkili Bir Şekilde Network Oluşturun
 • İşletme İletişimi
 • Hikaye ve Tasarımla İletişim Kurun
 • Topluluk Önünde Konuşma

Turizim Eğitimleri: Turizm ile ilgili bu kategoride şu anda mevcut 4 modül ve 2 saatten oluşan:

 • Turizm İşletmenizi Dijital İle Büyütün Kursu

Google Dijital Atölye bu kadar kariyer hedefli ve İşletmeniz için avantajlı kurslar sağlar iken siz neden hala başlamayasınız.

Faydalı olduğunu düşündüğüm bir kaç yazımı aşağıya bırakıyorum:

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu