SEO

Google Benim İşletmem Nedir ve Neden Google İhtiyaç Var?

Google benim işletmem daha fazla görünürlük elde etme çabasıyla, birçok işletme bir Google işletme girişi resmi olarak işletme profili olarak oluşturulur. Böyle bir işletme sahibiyseniz, İşletme profili oluşturmanın size onun üzerinden yönetim vermediğini ve işletme profilinizin sizin için etkili bir SEO olarak çalışmasını istiyorsanız bu yönetim ve düzenleme özelliklerine ihtiyacınız olduğunu fark etmeyebilirsiniz.

  • Peki Google işletme profilinizin yönetimini nasıl kazanırsınız?

Ücretsiz bir işletme profili oluşturmaya ek olarak, o profil için ayrı olarak ücretsiz bir Google Benim İşletmem hesabı oluşturmanız gerekmektedir.

Bir Google Benim İşletmem hesabı, işletme profilinizin sahipliğini talep etmenin, profil üzerinden yönetim haklarını elde etmenin ve Google’ daki görünürlüğünüzü artırmak için ek ücretsiz özelliklerin kilidini açmanın tek yoludur.

Bu gönderide, Google Benim İşletmem hakkında bilmeniz gereken her şeyi ele alacağız:

Google Benim İşletmem Nedir?

Belirtildiği gibi, Google benim işletmem, birçok öenmli işletme dizini listesinden biri olan Google’ daki işletme profilinizi yönetmenize ve optimize etmenize olanak sağlayan bir araçtır. Google benim işletmem’ in ne olduğunu ve nasıl çalıştığını açıklamak için öncellikle işletme profilinin ne olduğu konuusnda net olduğumuzdan emin olmalıyız.

Google Benin İşletmem

İşletme Profiliniz: Google’ ın Google işletme girişinizi için kullandığı terimdir. İşletme profilleri, Google Haritalar’ da ve Google Arama’ nın yerel sonuçlarında görünür.

İşletme profili oluşturmak, Google haritalar’ a yer eklemekle aynı şeydir; bu, herkesin rastgele bir yabancı veya otomarik bir liste oluşturucu dahil yapabileceği bir şeydir. Google’ ın tek istediği işletme adı, konumu ve kategorisidir.

Google, kopya olmadığını onayladığında, o konum için işletme profili oluşturur. İşletme profili daha sonra tüketicilere yorum bırakmak, fotoğraf eklemek, soru sormak ve hatta soruları yanıtlamak için acıktır. İşletme profili, Google’ ın web üzerinden aldığı bilgilerle de doldurulabilir. Bunun anlamı, bir işletme profili, Google benim işletmem hesabı dışında kendi başına var olabilir.

Kendi işletme profilinizi oluştursanız da oluşturmasanız da, gösterdiği bilgileri veya topladığı yorumları yönetemezsiniz. İşte burada Google benim işletmem devreye giriyor. Bir Google benim işletmem hesabı oluşturarak Google’ daki işletme profilinize hala ücretsiz olarak erişebilir, bunları özelleştirebilir, yönetebilir ve genişletebilirsiniz.

Yerel Pazarlama İçin Google Benim İşletmem Nasıl Kullanılır?

Google benimi işletmem’ in işletme profilinizi değil, görünürlüğünü ve etkinliğini artırmak için işletme profilinizi geliştirdiğiniz bir araç olduğunu belirledik.

Google listeleme’ deki profilinizi daha iyi bir yerel pazarlama aracı haline getirmek için bu Google benim işletmem’ i kullanabileceğiniz dört temek yöntemi ele alalım:

1.Tüketicilerle Etkileşim Kurun

Tüketicilerin işletme profilinizle etkileşime geçmesinin bir çok yolu vardır ve onlarla yen,den etkileşim kurmak için Google benim işletmem hesabınızı kullanırsınız. İncelemelere yanıt verebilir, soruları yanıtlayabilir, doğrudan mesajlaşmayı etkinleştirebilir ve ilgili uyarıları ayarlayabilirsiniz.

Facebook ve diğer sosyal medya platformlarında yaptığınız gibi, işletme profilinizde gönderiler yayınlamk için google benim işletmem’ i bile kullanabilirsiniz.

Google benim işletmem kontrol panelinizi, işletme profilinizde yorumlara yanıt verebileceğiniz, gönderiler yayınlayabileceğiniz ve sorulan soruları yanıtlayabileceğiniz yerdir.

2.İşletmenizi Öne Çıkarın

İşletme profili tek başına işletmeniz hakkında sınırlı bilgi içerir. Ancak Google benim işletmem hesap kontrol paneliniz aracılığıyla çalışma saatleri, web sitenize bir bağlantı, ürünler ve fiyatlandırma, özellikler ve işletmenizi benzersiz kılan diğer ayrıntıları sağlayabilirsiniz.

Gerektiğinde düzenlemeler ve güncellemeler yapmak için Google benim işletmem’ i de kullanabilirsiniz. Eksiksiz bir işletme profili, en iyi özellikleri de dahil olmak üzere işletmenizin tam bir anlık görüntüsünü doğrudan SERP’ lerde sunuyor.

3.İçgörü Kazanın

Kitleniz ve yerel arama performansınız hakkında önemli içgörüler elde etmek için Google benim işletmem kontrol paneli kullanabilirsiniz. Platformun analiz sekmesinde, müşterilerin işletme profilinizi bulmak için kullandıkları sorguları, sizi “Google haritalar’ da” mı yoksa “Google arama’ da” mı bulduğunu, girişinizde yapılan işlemlerin dökümünü ve fotoğraflarınızın öncekinden kıyasla nasıl performans gösterdiğini görebilirsiniz.

Kategorinizdeki diğer profiller ayrıca, bir işletme profilizden gelen tıklamaları UTM parametreleri ve Google Analytics aracılığıyla izlemenin yolların vardır.

Google Analytics

4.Yerel SEO Gerçekleştirin

Google’ ın reklamlarını ve web sitelerini sıralamak için algoritmaları olduğu gibi, işletme profillerini sıralamak için de bir algoritması vardır. Google benim işletmem kontrol paneliniz aracılığıyla, işletme profillerinize anahtar kelimeler ekleyebilir ve yerel sonuçlarda sıralamasına yardımcı olmak için SEO optimizasyonları yapabilirsiniz.

SEO için Google Benim İşletmem Nasıl Kullanılır?

Google benim işletmem profilleri dinamiktir. Yalnızca platforma göre şekil değiştirmekle kalmaz, aynı zamanda Google, aranan terime ve kategorinizdeki tüketiciler için en önemli bilgilerin türüne göre profillinizin bölümlerine öncelik verirç Daha da iyisi, Google, alakalı olduğunu düşündüğü anahtar kelimeleri profilinizin içeriğine yerleştirecektir.

Ancak, öncelikle profilinizde önceliklendirilecek bilgilerin ve cesaretlendirilecek anahtar kelimelerin olması gerekir. Tıplı sizin veya şirketinizin web sitenizi arama motorları için optimize etmek için WordPress gibi bir içerik yönetim sistemi kullanacağı gibi, Google benim işletmem de profillinizi optimize etmek ve erişiminizi genişletmek için kullanılır.

  • Yerel SEO için Google My Business’ ı nasıl kullanılıyorsunuz?

Google için optimize etmek aslında arama yapanlar için optimize etmek olduğundan, hepsi üç kategoriye bağlıdır:

Bilgilerinizi Hedefleyin

SEO için Google benim işletmem’ i kullanmak üzere, Google’ a neyi sıralamaya çalıştığınızı söyleyebilmek için alakalı anahtar kelimeleri işletme profillerinize dahil ettiğinizden emin olmalısınız. Bunları “işletmeden” açıklamanızda, incelemelere verdiğiniz yanıtlarda, sorulara verdiğiniz yanıtlarda ve yayınladığınız gönderilerde kullanın. Diğer herhangi bir SEO stratejisinde yaptığınız gibi bunları doğal bir şekilde dahil ettiğinizden emin olmalısınız.

Bilgi Kalitenizi Koruyun

İşletme profilinizin eksikliği ve doğruluğu sıralamasını etkiler, bu nedenle istenen bilgileri Google benim işletmem kontrol panelinizin her bölümüne sağladığınızdan emin olmalısınız. Burada özellikle önemli olan iletişim bilgileriniz, özel çalışma saatleriniz ve niteliklerinizdir.

Güven Oluşturmak

Google benim işletmem, SEO için kullanmaya yönelik son yaklaşım, Google’ ın algoritmasının güven bileşenine hitap ediyor olmasıdır. İşletmeniz geliştikçe bilgilerinizi güncel ve doğru tutmalısınız, sürekli bir yorum akışı sağlayın ve onlara yanıt verin.

Ayrıca, Google benim işletmem aracılığıyla işletme profilinize düzenli olarak fotoğra yükleyerek ve yayınlar yayınlayarak Google’ a aktik olduğunuzu bildirmelisiniz. Yorumlar ve yanıtlar işletme profilinizi görünür yapmaktadır, bunları Google benim işletmem kontrol panelinzden yönettiğinizden emin olmalısınız.

SEO, herhangi bir işletme için önemlidir, ancak özellikle SERP’ de büyük rakiplere karşı rekabet etmek için yerel hedeflemeyi kullanabilen küçük işletmeler için önemlidir. Google, güçlü işletme profilleri ile yerel SEO’ yu daha da kolaylaştırıyor, bu nedenle yerel pazarlarında görünürlüğünü en üst düzeye çıkarmaya çalışan tüm işletmeler için bir Google benim işletmem hesabı gereklidir.

Google Benim İşletmem 01

Google Benim İşletmem’ e Nasıl Kaydolunur?

  • İşletme profilimi işletme için güçlü bir pazarlamacıya dönüştüren ücretsiz bir araç mı?
  • Nereden kayıt olabilirim?

Bir Google benim işletmem hesabı almak için “google.com/business” adresine gidin ve sizi bir hesap oluşturma adımlarında yönlendirecek olan “Şimdi yönet” tıklayın.

Not: Bir Google benim işletmem hesabı otomatik olarak işletme profilinizi oluşturmaz; size bu profil’ e erişmenizi ve ona daha fazlasını eklemenizi sağlar. Bun nedenle, erişebileceğiniz mevcut bir işletme profiliniz olduğunuzdan emin olmalısınız.

Ayrıca, Google benim işletmem hesabı oluşturmanın, işletme profilinize otomatik erişimi sağlamadığını da unutmayın. Google benim işletmem hesabınızı oluşturup açtıktan sonra, Google haritalar’ da ayrı işletme profilinizi bulmanız ve ardından ” Bu işletmeyi sahiplen” veya “Bu işletmenin sahibi misiniz?” bağlantı doğrudan profilde görülüyor. Bu işlemi tamamladıktan sonra, Google benim işletmem hesabınız işletme profilinize bağlanacak ve sizin yönetiminiz de olacaktır.

Google Benim İşletmem’ i Bugün Kullanmaya Başlayın

Google benim işletmem’ in tam olarak ne olduğunu, nasıl çalıştığını ve nasıl kullanılacağına net bir şekilde anladığınzda, artık bu ücretsiz aracı kullanmanın yerel pazarlama için yalnızca iyi bir fikir değil, aynı zamanda bir zorunluluk olduğunu da görebilirsiniz.

İşletme profilinizin rakiplerinizi geride bırakması ve dünyanın en popüler arama motorunda daha fazla müşteri çekmesi için Google benim işletmem hesabınızı hemen çalışır ve aktif kullanım durumuna getirmeniz gerekmektedir.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu