SEO

En İyi Al Sohbet Botları

Al sohbet botları rutin işlerinizi kolaylaştıran içerik yazmanızı, kodlama sorunsalı ve tablo oluşturmanızda yardımcı olan bir yapay zeka aracıdır.  Nasıl ölçtüklerini görmek için en iyi al sohbet botları bazılarıyla konuşarak zaman geçirebilirsiniz.

Web’ de arama yapabilen yapay zeka sohbet botları ve sadece eğlence için birkaç seçenek dahil olmak üzere her şeyden birazını burada bulacaksınız.

Muhtemelen ben bu makaleyi yazdığımda her geçen gün yapay zeka üzerine, piyasada daha fazla al sohbet botları olacak, ancak şimdilik izlenecek yolları burada takip edebilirsiniz:

En İyi Yapay Zeka Sohbet Botları

 • Lider: ChatGPT
 • İkinci: Google Bard
 • Açık Kaynak: HuggingChat
 • Web’ de arama yapmak için: Microsoft Bing Al, Perpexiyt, YouChat, KoalaChat
 • İçerik yazmak için: Jasper Chat, Chat by Copy.ai, ChatSonic, ZenoChat
 • Satış ve pazarlama için: ChatSpot
 • Mesajlaşma için: Personel Al
 • Kişisel koçluk için: Pi
 • Kurcalamak için: OpenAl oyun alanı, Poe, DeepAl Chat
 • Eğlenmek için: Character.Al
 • Sosyal medyada: Snapchat My Al
 • Kodlamayı otomatik tamamlama için: Github Copilot, Amazon, CodeWhisperer
 • Gelecek vaat eden: Claude, Khanmingo
 • Kodsuz kendi Al sohbet robotunuzu oluşturun: Zapier Arayüzleri

Bir Yapay Zeka Robotun’ da Nelere Dikkat Edilmelidir?

Dalışa geçmeden önce, ChatGPT’ in nasıl çalıştığı hakkında biraz konuşalım. Bu, her yapay zeka sohbeti notu hakkında neyin ilginç olduğunu anlamanıza ve bunu kendi avantajınıza kullanmanıza yardımcı olacaktır.

ChatGPT, OpenAl tarafından oluşturulan ve kullanıcıların yapay zeka modelleriyle etkileşime girmesine izin veren bir uygulamadır:

GPT-3: ücretsiz sürümde ve GPT- 4 ücretli kullanıcılar için erken erişimde. Uygulamaya, yazdığınız istemleri alır ve bunlar Al modellerine iletir. Bu model, sistemleri aracılığıyla çalıştırır ve sonuçları uygulamaya geri döndürür, böylece bunları Al sohbet botları tarzında okuyabilirsiniz.

Örneğin: Konuşma geçmişini kaydetme gibi özelliklerle ilgilenirken, Al modeli, girdiklerinizin gerçek yorumunu bir yanı sağlamak için yapılan hesaplamaları üstlenir.

Bu listedeki uygulamaların çoğu aynı zamanda OpenAl‘ ın GPT modelleri tarafından destekleniyor. Ancak durum böyle olsa bile, uygulama geliştiricileri modelin nasıl yanıt vereceğini yapılandırmak için ek komutlar iletebilir, böylece aynı motorda çalışıyor olsalar bile her bir chatbot’ u denediğinizde farklı sonuçlar görebilirsiniz. Bu listedeki bazı uygulamalar, uygulamayı oluşturan şirketin mülkiyetinde olan GPT olmayan modelleri kullanır.

Bunu göz önünde bulundurarak, her yapay zeka sohbet robotunu çevrimiçi olarak test ederken  şunlara dikkat etmelisiniz:

 • Doğruluk ve yanıt verilebilirlik: Çoğu Al sohbet botları şu anda GPT kullandıpı göz önüne alındığında, genellikle size benzer içerikler verirler. Ama bazı pürüzler vardır, tutarlı bir dik üretemeyen ve son derece yanlış bilgileri tutarlı şekilde ileten veya bir sohbeti doğal bir şekilde ilerletemeyen hiçbir platformu dahil etmemeliyiz.
 • Kolay erişim: ChatGPT ile hızlıca ve ücretsiz olarak yapabileceğiniz bir sohbet robotuyla konuşma için herhangi bir gelişmiş kurulum veya teknik gereksinim olmamalıdır
 • Sohbet deneyimi: Al ile etkileşim kurmanın pek çok yolu vardır, ancak ChatGPT’ nin temeli, modelle bir sohbet penceresi aracılığıyla etkileşim kurmaktır. Birkaç istisna dışında, bu listedeki her uygulama bir konuşma tabanlı Al sohbet botlarıdır.
 • Extra özellikler: Çoklu dil desteğinden doğrudan internete bağlanmaya kadar isteminizi girip çıktıya almanın yanı sıra her şey memnuniyetle karşılaşır.

Araştırmalara ve onlarla etkileşim deneyimlerine göre, en iyi Al sohbet botlarının birkaçının içeriklerini inceleyelim:

ChatGPT

Model: OpenAl GPT- 3 ve GPT- 4

En İyi Sohbet Botları Chat GPT

ChatGPT, 2022′ nin sonlarında/ 2023′ ün başlarında viral oldu ve birkaç gün içinde tüm dünyanın dikkatini çekmeyi başardı. Uygulamanın kullanımı çok basittir; ekranın alr kısmına girerek bir konuşma başlatın. Çıktı geri geldikçe sol taraftaki menüde yeni bir giriş oluşturulur, böylece tüm konularınızı ayrı tutabilir ve daha sonra geri dönebilirsiniz.

Bunlardan herhangi biri özellikle ilginçse, bunun bağlantısını paylaşabişir ve başkalarına gösterebilirsiniz ve onlar da sizin kaldığınız yerden başlayabilirler.

ChatGPT, tam bir özgüven sergilerken bazen olgusal hatalar çıkabilir, uzmanların halüsinasyon dediği şey tam olarak ChatGPT şimdilik endüstri lideri olarak il sırada yerini aldı. Her konuşmada söylediklerinizi hatırlar ve ilerledikçe daha doğru çıktı sağlamak için bağlam olarak kullanır.

ChatGPT çıktıyı biçimlendirmenize ve özelleştirmenize yardımcı olarak metin komutlarını kabul edebilir. Ve son derece esnektir, herhangi bir disiplindeki görevleri kabul edilebilir bir doğruluk düzeyinde ele alır; yalnızca gerçekleri kontrol ettiğinizden emin olmalısınız.

GPT-3 etkiletici olsada GPT- 4 daha da iyidir. Çok daha büyük bir veri kümesi üzerinde eğitildi, bu da onu daha esnek, yazma çıktısıyla daha doğru hale getiriyor ve hatta durağan bir görüntü verildiğinde bundan sonra ne olacağını tahmin edebiliyor.

Plus planına ayda 20 ABD doları ödeyerek abone olduğunuzda, bu geliştirilmiş modele ve ayrıca Bing eklentisi aracılığıyla internette gezinmeye erişim elde edebilirsiniz.

Bu ChatGPT’ nin Eylül 2021′ den sonra dünyayı keşfetmesini sağlamanın harika yollarından biridir.

Google Brad

Model: Google LaMDA

En İyi Al Sohbetleri GoogleBrad

Google, ürün yelpazesinde halihazırda uygulanan bir dizi yapay zeka özelliğiyle uzun süredir yapay zeka yarışında yer alıyor. İlk ürün demosu sırasında epik bir aksaklıktan sonra Brad, LaMDA modelini geride bıraktı ve şimdi talimatlarınızı yerine getirmek için PALM 2′ yi kullanıyor.

Bard, kaynaklı bulmak için internete bağlanabilir hatta kendiniz “Google” yapmanızı sağlayan kullanışlı bir düğme seçeneği sunar, ki bu çok büyük bir satış noktası. Arama sonuçları, resimleri doğrudan sohbet penceresinde bile gösterilebilir. Ayrıca isteminizi gönderdikten sonra düzenlemenizi sağlar ve en iyisiniz seçebilmeniz için her bir çıktının üç adede kadar taslağını sunuyor.

Konuşma geçmişinizi takip edebilir, ancak bu özellik varsayılan olarak devre dışıdır. Ayarı açmak için sol taraftaki menüdeki “Brad Activity” düğmesine tıklayınız.

Ancak en sevdiğim özelliği şu:

Artık sorgularınızı bir Google Dokömanına veya bir Gmail taslağına aktarabilirsiniz. Üzerinde çalışmak için iyi görünen bir çıktı bulduğunuzda, “dışa aktar” düğmesine tıklayın ve bu hedeflerden birini seçin. Çıktı, tam olarak biçimlendirilmiş ve kullanıma hazır olarak iletiliyor.

Gözlerinizi acıttığı için Brad’ dan uzaklaşıyorsanız onu da ChatGPT gibi karanllık moda geçirebilir ve sabahın erken saatlerine kadar yönlendirmeye devam edebilirsiniz.

CahtGPT ile karşılaştırdığımızda, Bard daha konuşkan ve metin komutlarına daha az odaklı hissediyor.

HuggingChat

Model: OpenAssitant LLama

En İyi Sohbet Botları Huggingface.co

Hugging Face tarafından bir araya getirilen açık kaynaklı bir sohbet  botu olan HuhhinChat’ i inceleyelim. Kullanıcı deneyimi açısından ChatGPT’ ye benziyor, takilmatları eşit derecede iyi kabul ediliyor.

Ek olarak avantajlarını ve avantaj olmayan bulgularından bahsedeceğim:

 • Makul sayıda çok hata veriyor, ancak yine de doğrulama beceleriminizi geliştirmemiz gerekiyor.
 • Çıktının bazı bölümleri yerinde değil gibi görünüyor. Görüşmelerimizden birinde, model bana önceki çıktısının bazı bölümlerinden yazım hataları olabileceğini dikkate almalısınız.
 • Bazen  bir yanıtın ortasıda çıktı oluşturmayı durdurabiliyor, bu nedenle istemlerinizi kısa tutmaya özen gösterin.

Bu sınırlamalara rağmen, HuggingChat’ i kullanmak harika bir avantaj. Bu modellerin girdilerinizi nasıl aldığı ve çıktıları nasıl hesapladığı hakkında biraz bilgi vererek, ChatGPT ile karşılaştıracak olursak, bunu kesinlikle beyin fırtınası yapan bir araç gibi düşünebiliriz.

Microsoft Bing Al

Model: OpenAl GPT- 3

En İyi Al Botları Microsoft Bing

2023′ ün başlarında Microsoft, OpenAl‘ a yaptığı yatırımı artırdı ve Al özelliklerini geliştirmeye ve ürünlerinden kullanıma sunamaya başladı. Bunlardan biri, artık web’ de arama yapmanıza yardımcı olacak bir Al sohbet botlarına sahip olan Microsoft Bing’ dir.

İsteminizi girdikten sonra, sizin için internette arama yapacak, sonuçları işleyecek ve size temel olarak kullandığı bağlantıları içeren yanıtlar sunacaktır.

Artık görüntü sonuçlarını sohbet penceresinde gösterebilir, ancak görsel aramanın amacını pek iyi anlamaz: genellikle bir resim galerisi yerine bir resim bağlantıları listesi yazdırır. Ve geçmiş konuşmaları yeniden okumak isterseniz, bunu ekranın sağ tarafındaki her birine tıklayarak yapabilirsiniz.

Perplexity Al

Model: OpenAl GPT- 3 ve GPT- 4

En İyi Al Botları Perplexity

PerpLexity, daha fazla bilgi ve daha uzun, daha az organize aramalar yapmak için Al internete bağlı sohbet botlarının başka bir yaklaşımıdır.

İşte nedeni: çıktıyı alırken, altında tüm kaynakların bir listesini göreceksiniz. Ardından, bu aramaya devam etmek için yeni bi bilgi istemi ekeyebilir veya önerilen ilgili arama terimlerinden birinden yararlanabilirsiniz. Tüm sonuçlar altta kümelenir, böylece herşeyi okumak için yukarı veya aşağı kaydırılabilir.

YouChat

Model: OpenAl GPT- 3

En İyi Al Botları YouChat

YouCaht’ in kullanıcı arayüzü, bir Google arama sonuçları sayfasını anımsatır. Aradaki fark, geleneksel video, haber ve resim arama sekmelerine ek olarak yapay zeka sohbeti için bir sekme olmasıdır.

İsteminizi girdikten ve çıktıyı aldıktan sonra, ekranın sağ tarafında web arama sonuçları listesine göz atabilirsiniz. ChatGPT’ nin basitliğini beğendiyseniz bu birazcık daha karışık gelebilir, ancak birçok bilgiye daha hızlı göz atmak mümkündür.

ChatGPT gibi, YouChat’ inde sohbet geçmişi vardır ve aramalarınızı başkalarıyla da paylaşabilirsiniz. Google’ ın zaten Bing benzeri bir Al sohbeti olmasını dilerseniz, YouChat bir göz atmaya değer.

KoalaChat

Model: OpenAl GPT- 3.5 Turbo

En İyi Al Botları KoalaChat

KoalaChat, GPT- 3.5 Turbo tarafından desteklenen basit bir Al sohbet uygulamasıdır. Bu, bir spor araba üreticisinin en son modeli gibi görünse de, çıktı oldukça iyi.

Örneğin: Ondan Büyük bir gezi planlaması istediğinizde görülecek ve yapılacak şeylerin programını hazırlayabilir. Daha sonra harita bağlantısı istediğinizde size bağlantı gösterebilir.

Sohbet deneyimine ek olarak, GPT- 3.5 veya GPT- 4 ile blog gönderileri oluşturmak için KoalaWriter’ ı tercih edebilirsiniz. İçerik yazmaya yönelik özel araçlarla karşılaştırıldığında çok fazla denetimi bulunmamaktadır. KoalaChat tamamen ücretsizdir 250 mesajlık bir sınır vardır ve KoalaWriter için de bir dizi sınırlama vardır.

Tabiki ücretli olarak da hizmeti var 9 ABD doları ödeme yaptığınızda GPT- 4 olarak kullanabilirsiniz.

JasperChat

Model: OpenAl GPT- 3 ve GPT- 4

En İyi Al Botları JasperChat

Jasper, hepsi bir arada bir Al içerik oluşturma merkezidir. YouTube Video komut dizileri, blog gönderileri, likedln profili, sayfa kopyalama hakkında, adını siz koyun gibi her türlü içerik türü için Al şablonları vardır ve kısa bir süre önce kendi Jasper Chat’ in kullanıma sundu.

Bunun harika yanı, bir konuşmayı hızlı bir şekilde bir beleye veya daha fazlasına dönüştürebilmeniz, fikir üretmeti ve ilk taslakları zorlamayı kolaylaştırabilirsiniz. Bir makale oluşturmak için bilgi istemi girdiğinizde Jasper Chat sonucu döndürür ve benzer konularda devam eden makale önerilerinde bulunur.

Çıktı kalitesi, Chat GPT ile karşılaştırdığımızda aşağı yukarı hemen hemen aynıdır, sonuçta ikisi de OpenAl’ nin GPT modellerini kullanıyor, ancak çıktıyı okurken, Jasper’ ın geliştiricileri onun içerik üretimine daha iyi uyum sağlayacak şekilde ayarlanıyormuş gibi gelir. Chat ayrıca internete bağlanır, böylece bilgi kaynakları listeleriyle daha hızlı bilgi kontrolü yapabilirsiniz.

Copy.ai ile Sohbet

Model: Open Al GPT-3

En İyi Al Botları Chat.ai

Copy.ai, kopya yazmaya odaklanan bir metin oluşturma platformudur. Jasper gibi, daha hızlı içeri yazmak ve kopyalamak için Al şablonlarına sahiptir. Benzerlikleri ve farklılıklarını inceleyebilirsiniz.

Ekranın bir tarafında Chat by Copy.ai ile sohbet edebilir ve sağ taraftaki metin düzenleyiciye en iyi fikileri ekleyebilirsiniz. Sonuçlardan memnun olduğunuzda, parçayı düzenlemeye ve uygun proje klasöründe düzenlemeye başlayabilirsiniz.

Yalnızca ara sıra içerik oluşturmanız gerekiyorsa ücretsiz kısmından yararlanabilirsiniz, bu nedenle kullanıma uygun olup olmadığını ölçebilirsiniz.

ChatSonic

Model: OpenAl GPT- 4

En İyi Al Botları ChatSonic

ChatSonic, Writesonic’ in Al sohbet deneyimidir. Doğrudan bir sohbet pencereisnden blogunuza veya sosyal medyanıza geniş ölçeklte içerik üretimi içindir. Kaynakları bulmak için internete bağlanır ve her konuşmadaki bilgileri takip eder.
Ancak rekabetin aksine şunlarıda sunuyor:
 • Sesli asistanla sorgularınızı sorabilirsiniz ve metinden sese çıktınızı size yüksek sesle okuyabilir.
 • Sorgularınızı dışarıya aktabilirsiniz.
 • Difüzyon veya OpenAl’ nin DALL- E’ sini kullarak görüntülü konuşma sağlayabiliyor.
 • SEO anahtar kelimeleri oluşturmak için tarifler içeren bir bilgi sistemi kitaplığı; Ayrıca en iyi bilgi istemlerinizi daha sonra yeniden kullanmak için kayıt sistemini kullanabilirsiniz.
 • Twitter ve Slack’ ten ChatSonic ile etkileşim kurmanın bir yolunu sağlıyor.

Bu oldukça zengin özelliklere sahip bir deneyimi. Ayrıca, ChatSonick’ i Zapier’ bağlayarak bunu bir adım daha ileri götürebilirsiniz, böylece zaten içinde bulunduğunuz uygulamadan ChatSonic’ i çağırabilirsiniz.

ZenoChat

Model: 4 tescilli mode; OpenAl’ nin GPT- 3.5 ve GPT- 4

En İyi Al Botları ZenoChat

TeknoCortex, isteminizi hızlı bir şekilde ilk taslağa dönüştürmek için bir şablon koleksiyonuna sahip bir içerik oluşturma uygulamasıdır. Bu uygulamada, Al modellerinden oluşan bir koleksiyondan yararlanan sohbet deneyimi ZenoChat, OpenAl’ nin GPT- 3.5 ve GPT-4 modelidir.

Tescilli modeller kabul edilebilir çıktılar sunar, aynı zamanda sorguyu yorumlarken oldukça açıklayıcıdır ve modeli daha da yönlendirebiliyor. Keşfetmek istediğiniz şeye daha duyarlı hissetdirmeyi başarıyor. İyileştirebilecek diğer alanlar, çıktı metni biçimlendirme özellikle uzun sorgularda ve metni kontrol altında tutmak gerekebilir.

Yine de, bu modelleri deneyimi oldukça iyi ve hız değişikliği arıyorsanız kesinlikle GPT tabanlı uygulamalardan biraz farklı olabilir.

ChatSpot

Model: OpenAl’ nin GPT modelleri

En İyi Al Boyları ChatSpot

ChatSpot gelişiyor ve büyük potansiyel sahip. Uyguşama, HubSpot verilerine bağlantı sağlıyor.

ChatSpot ile şunları yapabilirsiniz:

 • Herhangi bir kişiye yeni görevler oluşturabilir ve güncelleyip ekleyebilirsiniz
 • Roparları aktarabilirve çalıştırabilirsiniz
 • Araştırma şirketleri ve potansitel müşteriler sağlayabilirsiniz
 • Web siteleriniz için analiz verilerini aktarabilirsiniz
 • Anahtar kelime araştırması yapabilirsiniz

Tüm bunlar, HunSpot CRM uyglamasında bir tıklama ile olabiliyor. Ancak bu özellikler sadece başlangıç. Blog gönderileri yazmak ve bunları doğrudan web sitenize göndermek için ChatSpot’ u da kullanabilirsiniz.

Üretkenliği daha da artırmak için, belge oluşturmayı hızlandırmka üzere Google Drive’ a bağlanabilir: herhangi bir istemi doğrudan bir Google Dokümanına, bir şirketler tablosunu bir Google E-Tablosuna veya oluşturulmuş bir resmi Google Slaylar’ a göndermeniz mümkündür.

Bunların hepsini yalnızca bir istekle yapabilirsiniz.

Personel.ai

Model: Tescilli GGT-P; OpenAl’ nin GPT- 3

En İyi Al Botları Personel.ai

GPT-3 ‘ ün tıpkı sizin gibi iletişim kurmasını sağlamak zordur. Personel.ai bunu düzeltmeye yardımcı olabilir. GGT-P adı verilen tescilli yapay zeka modelini temel alır veirleriniz üzerinde çalışır: mesajlar, belgeler, favori bağlantılar ve ona gönderdiğiniz diğer her şey kişisel yapay zekanız, sizi siz yapan şeyin ne olduğunu öğrenecek ve iletişim tarzınıza uyum sağlayacaktır.

Kişileştirilmiş çıktı vermeye başlamak için çok büyük miktarda veri gerektirmez. Her yanıtı daha esnek hale getirmek için, boşlukları doldurmak için OpenAl’ nin GPT-3′ ünü kullanıyor, genel ve kişisel yanıt arasında bir karşım oluşturabilir.

Personel.ai başkalarıyla mesajlaşmak, e-posta yazmak veya kendi sesinizle içerik oluşturmak ve kendi bilginizden yola çıkmak için harikadır. Konuşmalarınızda zamanla size daha çok benzeyen yanıtlar önerecektir. Kim olduğunuzu ve bildiğinizi temsil ettiğinden emin olduğunuzda, onu devralmasına izin vermek için her konuşmada “Otomatik Pilot” ayarlarına çevirebilirsiniz.

Personel.ai, Zapier’ e de bağlayabilirsiniz, böylece siz günün geri kalanında ilerlerken sohbet robotunuz için otomatik olarak anılar oluşturabilirsiniz.

Pi

model: Tescilli

En İyi Al Botları Pi

Pi: Kişisel zeka anlamına gelen kısa bir adla, Influence Al’ nin yeni Chatbot’ u ilgi çekici ve destekleyici olmaya başladı. ChatGPT kadar esnek olmayabilir, makale yazamaz veya internette arama yapamaz ancak bahsetmeye değer yeni bir kullanıcı deneyimi sunabilir.
Uygulama minimalist ve bir sürü güzel detay ve animasyon dolu. Pi’ nin uzun cevaplar için ayarlanamıyor. Bunun yerine, daha kısa konuşmalar tercih eder ve soru sormayı seviyor.
Gününüzü paylaşmanızı, yaşadığınız zorluklardan bahsetmenizi veya hayatınızdaki sorunları konuşmanızı sizden isteyebilir. Arkadaş canlısı ve bazen belirsiz olsa da her zaman söyleyecek sizi motive edicek güzel şeyler bulabiliyor.
Şu anda kullanımı ücretsizdir, böylece hemen devreye girebilirsiinz. Konuşma geçmişisinizi takip etmek için adınızı ve telefon numaranızı vermeniz gerekmektedir. Bu şekilde Pi, işlerin nasıl gittiğini sormak için zaman zaman size mesaj atabilecek, kontrol etmek ve geri bildirimde bulunmak için güzel hatırlatmalar da bulunabilecektir.

OpenAl Platform

Model: OpenAl GPT-3 ve GPT- 4

En İyi Al Botları OpenAl Platform

OpenAl Platform ile GPT modellerini bir bilgi isteminden daha fazlasını girerek test edebilirsiniz.

Birçok sahne arkası ayarını kontrol etmeniz için birkaç ipucu:

 • Sıcaklık: çıktının rastgele olup olmadığını kontrol eder
 • Maksimum uzunluk: Çıktının uzunluğunu kontrol eder
 • Durdurma dizileri: Modele metin oluşturmayı ne zaman durduracağını söyler
 • Modlar: Tamamla, Sohbet Et, Ekle veya Düzenle

Bu, GPT’ nin yeteneklerini test etmek için harika bir fırsat. İstemde daha iyi olmak, Al dil modellerinin nasıl çalıştığını anlamak ve hatta OpenAl tarafından desteklenen bir Al uygulaması iş fikrinin uygulanabilirliğini test etmek için kullanabilirsiniz.

Kurcalamaktan daha fazlası için kullanmak istiyorsanız, Gmail veya Slack’ te otomatik yanıtlar oluşturmak gibi OpenAl’ i Zapier’ e bağlayıp kullanabilirsiniz.

Poe

Model: OpenAl gpt-3 ve GPT-4

En İyi Al Botları Poe

ChatGPT, GPT-3 veya GPT-4′ e bağlanabiliyor. Poe, bu iki modele ve birkaç modele daha bağlanan bir Al sohbet robotu uygulamasıdır:

 • Genel amaçlı sorular ve görevler için iyi olan “adaçayı”
 • Daha gerçekçi ve yönlendirilebilir olan “yusufçuk”
 • Yaratıcı görevler için daha iyi olan “Claude”

Hangi Al modelini temel almak istediğinizi seçip, kuralları istem olarak girerek ve ardından diğer kişilerle paylaşarak kendi botlarınızı oluşturmanıza imkan sağlıyor.

Örneğin: Sorgunuzu “İlaçlarını ihmal İçme Vakti” diye bir sorgu oluşturabilirsiniz. Neden olmasın öyle değil mi?

DeepAI

Model: Tescilli, OpenAl’ nin GPT- 2

En İyi Al Botları DeepAI
Al Chat’ in kullanıcı arayüzü, ChatGPT’ ninki kadar gösterişli değildir, ancak çıktı çoğu zaman benzer hissettiriyor. Yapay zekanın çalışma şeklini değiştiren bir dizi yapay zeka ön ayarı içeriryor. Bu hazır ayarları kullanmak için sayfanın en altına gidin ve başlamak için her hangi bir yere tıklayabilirsiniz.
İşte DeepAI hakkında bilmeniz gerekn bir kaç ipucu:
 • Al Tartışması: bir konu girmenize ve bu konuda bir tartışma başlatmanıza olanak tanır. Al kendi teziyle açılacak ve bu konufa eleştirerek ona cevap verebilirsiniz. Sohbetiniz ilerledikçe yapay zeka uygum sağlamaya ve fikirlerini size savunmaya devam edecektir.
 • Al Anlaşmazlığı: Bireysel olarak veya arkadaşlarınız ve ailenizle seçim yapmakta zorlanıyorsanız size fikir sunabilir. Vermekte olduğunuz kararın tüm ayrıntılarını ona söleyin, Al sizin için karar sunabilir.
 • Yapay Zeka Motivasyon Koçu: Yalnız olmadığınızı garanti eder, zor bir görevi tamamlamanıza yardımcı olacak stratejiler sunar ve sizin önemli hatırlatmalarda bulunabilir.
 • Al Terminali: Doğru yolda olup olmadığınızı kontrol edebilmeniz için bir kod test cihazı görevi görür.

Son olarak sohbet dışında “Genius” modunun kilidini açan ve cebinize bir görüntü oluşturma kredisi koleksiyonu ekleyen 4,99$ ‘ lık ücretli bir plan seçeneği var. Al Chat, şaşırtıcı derecede seçenekler sunuyor, mutlaka deneyiniz.

Character.AI

Model: Tescilli

En İyi Al Botları Character AI

Elon Musk’ ın Twitter’ ı neden satın aldığını hiç merak ettiniz mi?

Telefonu kaldırıp gerçek olana sormazken, Character.AI’ ye atlayabilir ve bir sonraki en iyi yapabilirsiniz. Elon Musk gibi konuşmak ve sosyal medya platformunun geleceği hakkında birlikte beyin fırtınası yapmak için bir Al modele sorun.

Konuşacak çok fazla şey olabilir. Onlar hakkında daha fazla bilgi görmek için profillerine tıklayın ve bir konuşma başlatmak isterseniz, bunu birkaç adımla yapmanız mümkündür.

Etkileyici bir dizi kontrolle kendi karakterinizi yaratmanız da mümkündür. Ardından, Al robotuyla sohbet ederek ve size verdiği yanıtları değerlendirerek onları eğitmeye devam edebilirsiniz. Eğlenmek için bir Al sohbet robotu arıyorsanız Character.AI seçimiz olabilir.

SnapChat

Model: OpenAl’ nin GPT serisi

En İyi Al Botları SnapChat

SnapChat, sosyal medya sahnesinde kaybolan mesajları tanıtarak kendisine bir isim yaptı. Artık doğrudan uygulmaa için hemen hemen herşeyi yanıtlayabilen bir Al sohbet robotu olan My AI’ da sunabiliyor.
OpenAl modelleri tarafından desteklenen SnapChat bu nedenle çıktı, orjinal ChatGPT deneyiminden çok farklı değildir. Eişmek için uygulamayı açın ve My Al görüşmesini bulacağınız sohbet simgesine dokunun. Ayarları değiştirmek ve verilerinizi yönetmek için profil resmine dokunabilirsiniz.
Tahmin edebileceğiniz gibi, üretkenlik kullanımları sınırlıdır, ancak yaşadığınız konumda yapılacak şeyler hakkında hızlı  sorulara yanıt bulabilirsiniz.
Sosyal medye için geliştirilmekten olan yeni sohbet botlarıyla ilgileniyorsanız “TikTok’ un Tako’ suna” da bir göz atmanızı tavsiye ederim.

GitHub Copilot

Model: OpenAl Codex

En İyi Al Botları GitHub Copilot

Teknik olarak GitHub Copilot, ChatGPT’ Yİ kullanırken alışık olduğunuz sohbet benzeri bir deneyime sahip değildir. Ancak entegre geliştirme ortamınızla “IDE” entegre olduğundan ve otomatik tamamlama işlevi gördüğünden, kod yazarken bir yapay zeka modeliyle diyalog kuruyormuşsunuz gibi hissettirir.

Bir yorum yazmaya veya bir işlev yazmaya başladığınızda, Copilot yapmayı planladığınız şeyi en iyi şekilde gerçekleştiren kodu önerecektir. Tüm öneriler arasında geçiş yapmak için simgsine dokunabilir ve uygun bir öneri bulursanız sekmeye basarak yapıştırabilirsiniz.

Oluşturulan kodu kullanıren güvenlik riskleri olabileceğinden, Copilot çözdüğünden daha fazla sorun yaratmamasını sağlamak için güvenlik açığı filtrelemesini öneriyor. Özellikle bazı öneriler olabileceği kadar verimli olmadığından, yine de kodu denetlemeniz gerekmektedir.

Amazon CodeWhisperer

Model: Tescilli

En İyi Al Botları Amazon CodeWhisperer

Amazon, geliştirici üretkenliğine yardımcı olan bir makine öğrenimi çözümü olan CodeWhisperer ile yapay zeka oyununda da yer alıyor.

Birkaç önemli fark dışında GitHub Copilot’ a çok benzer:

 • Amazon, açık kaynak kodu ve Amazon Web Himetleri “AWS” kullanım verileri üzerinde eğitilmiş tescilli bir yapay zeka modeli çalıştırıyor. Daha sonra, daha kişiselleştirilmiş öneriler oluşturmak için kodlama uygulamalarınız hakkında bilgi edinmek üzere kendi proje veirlerinizi kullanır.
 • AWS düşünülürek oluşturulduğunda EC2, Lambda ve 23  gibi Amazon hizmetleri için kod en iyi uygulamaları içinde kalmanıza yardımcı olacaktır.
 • C#, Java, JavaScript, Python ve TypeScript ile sınırlı olduğundan, Copilot kadar çok dili desteklemez. IDE’ lere gelince, JetBrains ve Visual Studio Code ile birlikte tüm Amazon tabanlı olanları destekler.

Claude

Model: Tescilli

En İyi Al Botları Claude

Claude, yardımsever, dürüst ve zararsız bir yapay zeka modeli olmak için eğitim alıyor. Sunum sayfasına göre Claude, ChatGPT ile aynı kullanım durumlarında yardımcı olabilir. Arayabilir, yazabilir, kodlayabilir ve sözde zararlı tepkiler üretme olasılığı daha düşükken, aynı zamanda konuşulması ve yönlendirilmesi daha kolaydır.

Web sitesindeki ilk geri bildirimler, Claude’ nun ChatGPT’ den daha konuşkan hisettiğini ve işleri basit tutarken yanıtlarında daha fazla derinlik sunduğunu iddia ediyor. Gelecekte, “Notion” veya arama motoru “DuckDuckGo” ile entegre olarak kullanım sağlayacaktır.

Khanmingo

Model: Tescilli

En İyi Al Botları Khanmingo
Khan Academy, yüksek kaliteli öğrenim kaynaklarını ücretsiz sunma konusunda itibar kazanıyor. Al öğrenmede yeni yolar açarken, Khan Labs, karmaşık konularda uzmanlaşmanıza yardımıcı olacak Al destekli bir öğretmen olan Khanmingo üzerinde çalışmaktadır.
Hala test aşamasında olan, bekleme listesine girmek için bağış yapmanız gerekmektedir. Tarihten, matematiğe kadar çeşitli konularda bire bir eğitim sunacak ve temek konularda fikir sahibi olamanıza yardımcı olacaktır.

Zapier

Model: OpenAl GPT- 3.5

En İyi Al Botları Zapier

Zapier’ in Arayüzler aracı, GPT’ nin gücüyle yapay zeka destekli özel sohbet robotları oluşturmanıza olanak tanır. Bir sohbet robotu oluşturmak kolaydır; ona bir ad, isteğe bağlı bir selamlama ve sohbet edenlerin yapacaklarını bilmelerini sağlayan bilgi istemi yer tutucusu ve ardından yönergeyi vermeniz yeterlidir.

Yönergede, Chatbot’ a kim olduğunu, ne bildiğini ve nasıl yanıt vermesi gerektiğini söyleyeceksiniz. Zapier ekibi, bir kurumsal jargon tercümanından bir basın bülteni üreticisine ve risk değerlendirme butonuna kadar herşeyi tasarlanmıştır.

Tasarlıcanız Al sohbet botunun siz ne olmasını isterseniz, Al botu ona dönüşecektir.

Tasarımlarınızı artırabilir veya azaltabilirsiniz. OpenAl oun alanında yapabileceğiniz gibi ve hatta botunuzun görünümünü ve verdiği hissi özeleştirebilirsiniz. Ardından, bunun için hoş bir küçük açılış sayfası oluşturabilir ona herkese duyurabileceğiniz bir URL verebilirsiniz.

Keşfetmeye Devam Edin

Al sohbet botları’ nın işlevlerini ve çalışma durumlarını anladığınıza göre daha yeni olan Google uzantılı Al sohbet botunu incelemeniz için aşağıya bırakıyorum.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu