Backlink

Efsane Backlink Taktikleri İle Bağlantı Kurma

Backlink geri bağlantı kurma, diğer web sitelerinden kendi web sitenize köprüler edinme işlemidir. Diğer web sitelerinden gelen bağlantılar, arama motorları tarafından “oy” olarak kabul edilir ve bir web sitesi ne kadar çok oy alırsa, arama motoru sonuç sayfalarında “SERP’ ler okadar üst sıralarda yerini alır.

İki ana bağlantı kurma türü vardır:

Doğal Bağlantılar

Herhangi bir ücret veya manuel çaba gerektirmeden organik olarak elde edilen bağlantılardır. Arama motorları tarafından güven ve otorite işareti olarak görüldüğü için en değerli bağlantı türüdür.

Ek olarak doğal bağlantılarınızı Google Search Console ile kontrol edebilirsiniz.

Backlink Doğal Bağlantı

Ücretli bağlantılar

Bunlar, ücretli reklamcılık veya diğer tanıtım biçimleri yoluyla elde edilen bağlantılardır.

Doğal bağlantılardan daha az değerlidirler, ancak yine de bir web sitesinin SERP’ lerdeki sıralamasını iyileştirmede etkili olabilirler.

Bağlantı kurmanın birçok farklı yolu vardır, ancak en etkili yöntemlerden birkaçı şunlardır:

Konuk Bloglama

Web sitenize yüksek kaliteli geri bağlantılar alamanın harika bir yoludur. Blog’ akonuk olduğunuzda, başka bir web sitesi için bir makale yazarsınız.

Makaleyi yazma karşılığında, web sitesi genellikle web sitenize geri bağlantı verir.

Forumlar ve Topluluklar

Geri bağlantı almanın başka bir harika yoludur. Forumlara ve topluluklara katıldığınızda, bilginizi ve uzmanlığınızı başkalarıyla paylaşabilirsiniz.

Sorulara yardımcı ve bilgilendirici cevaplar verirseniz, diğer kullanıcılar genellikle web sitenize bir kaynak olarak bağlantı verir ve bu size geri bağlantı sağlamış olur.

Sosyal Medya

Sosyal medya, web sitenize geri bağlantı almanın harika yoludur. İçeriğinizi sosyal medyada paylaştığınızda, takipçilerinizi kendi profillerinden sitenize link vermeye teşvik edebilirsiniz.

Takipçisi çok olan ziyaretçilerinizle irtibata geçip sizi paylaşmalarını rica edebilirsiniz

Dizin Gönderimi

Dizin gönderimi, web sitenize geri bağlantı almanın harika bir yoludur. Web sitenizi bir dizine  gönderdiğinizde, dizin genellikle web sitenizi listeler ve ona bir bağlantı içerir.

Dizine eklemedniz oldukça önemlidir; Bu arama motorlarının sizi taraması için olanak sağlayabilir.

Backlink Dizine Ekleme

Geri Bağlantı Kampanyaları

Hızlı bir şekilde daha fazla geri bağlantı alamanın harika bir yoludur. Geri bağlantı kampanyaları, diğer web sitelerine ulaşmayı ve onlardan web sitenize bağlantı vermelerini istemeyi içerir.

Ancak, geri bağlantı kampayalarının zaman alıcı ve pahalı olabileceğini unutmamak önemlidir.

Geri bağlantılar için sabırlı olmalısınız, arama motorlarının dizinleri ve gelen bağlantıları analiz ederek planlamanızı doğru yapmalısınız. Rakiplerinizi de analiz edin çünkü onlarda bağlantılar için sizi analiz edeceklerdir.

Bağlantı oluştururken şu ipuçlarını takip etmek oldukça önemlidir:

  • Bağlantıların alakalı olduğundan emin olun: Oluşturduğunuz bağlantılar, web sitenizin içeriği ve hedef anahtar kelimelerle alakalı olmalıdır. Bu, Google ve diğer arama motorları için değerli olmalarını sağlamaya yardımcı olacaktır.
  • Zamanla bağlantılar oluşturun: Yüksek kaliteli geri bağlantılar oluşturmak zaman alır. Sonuçları kısa sürede göremeyi beklemeyiniz. Tutarlı bir şekilde bağlantılar oluşturmaya devam edin ve sonunda web sitenizin sıralamasının yükseldiğini göreceksiniz.

Bu ipuçlarını izleyerek, web sitenizin SEO‘ sunu geliştirmeye yardımcı olacak yüksek kaliteli geri baülantılar oluşturabilirsiniz.

Backlink Geri Bağlantılar

Bağlantı oluştururken kaçınılması gerekn en yaygın hatalardan bazıları şunlardır:

Bağlantı satın alma

Bağlantı satın alma, Google’ ın hizmet şartlarının ihlalidir ve web sitenizin cezalandırılmasına neden olabilir ve arama motorları sizi spam olarak kabul edebilir.

Düşük kaliteli Web Sitelerinde Bağlantılar Oluşturmak

Dğşğk kaliteli web sitelerinden gelen bağlantılar değerli değildir ve aslında web sitenizin sıralamasına zarar verebilir.

Aşırı Optimize Edilmiş Bağlantı Metni

Tüm geri bağlantılarınız için aynı bağlantı metnini kullanmak spam olarak görebilir ve web sitenizin sıralamasına zarar verebilir.

Çok Hızlı Bağlantı Oluşturmak

Çok hızlı ve çok fazla bağlantı oluşturmak da spam olarak görülebilir ve web sitenizin sıralamasına zarar verebilir.

Bu hatalardan kaçınarak, web sitenizin SEO’ sunu geliştirmeye yardımcı olacak yüksek kaliteli geri bağlantılar oluşturabilirsiniz.

Keşfetmeye Devam Edin

Efsane Backlink taktikleriyle bağlantı kurmayı öğrendiğimize göre daha çok Backlin’ in özelliklerini keşfetmeniz ve anlamanız açısından göz atmanız için bir kaç içerik daha ekliyorum:

Son olarak doğru stratejileri kullarak Backlink’ i çözmeniz hem daha kolay olacaktır hem de uçmaya hazır olun SERP’ lerde yerinizi ayırtmış olacaksınız.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu