SEO

Al Görüntü Oluşturucuları

Al Görüntü üreteçleri, geçen yıl bir fırtına yarattı. Sosyal medyayı yakından takip ediyorsanız eğer, en iyi haber programlarında, Al tarafından oluşturulan Al görüntüleri kaçırmanız imkansızdı. Her yerdeler ve nedenini anlamak oldukça kolaydır.

Onları yapmak için gerekli artık iyi ve halka açık uygulamalar var. Eğlenceye katılmak veya iş akışlarınıza yapay zeka destekli bazı özellikler eklemek istiyorsanız, bu listedeki uygulamalar size aradığınızı verecektir.

Al görüntü üreteçlerinin artık yazılı istemlerden çok büyüleyici sonuçlar üretebileceği gerçekliğine odaklanmalısınız.

İşte bu makale de bir kaç Al görüntü üreteçlerinden bahsedeceğiz:

En İyi Al Görüntü Oluşturucuları

Al Görüntü Üreteçleri Nasıl Çalışır?

Yapy zeka görüntü oluşturucular, bir metin istemi alır ve ardından onu, ellerinden geldiğince eşleşen bir görüntüye dönüştürürler. Al görüntü oluşturucularda tek gerçek, sizin hayal gücünüz, Al görüntü oluşturucunun isteminizi anlamaya yeteneği ve kötü aktörleri interneti Al kaynaklı şiddet veya diğer içerikler ile doldurmasını engellemek için konulan herhangi bir içerik filtresidir.

Çoğu Al görüntü oluşturucu, oldukça benzer bir şekilde çalışıyor. Milyarlarca görüntü, metin çifti, bir sinir ağını temelde, insan beyninde gerçek bir şekilde modellenmiş çok süslü bir bilgisayar algoritmasıdır. Eğer yapay zekanızı eğitirseniz, hemen hemen her istemi yorumlayabilen bir duruma gelecektir.

Bir sonraki adım, Al tarafından oluşturulan görüntüyü gerçekten oluşturmaktır. En yeni nesil yapay zeka görüntü oluşturucular, bunu difüzyon adı verilen bir işlem kullanarak yapıyorlar. Özünde, rastgele bir gürültü alanıyla başlarla ve ardından istemi yorumlamalarıyla uyacak bir şekilde bir dizi adımda düzenlerler.

En İyi Yapay Zeka Oluşturucu Ne Yapar?

Yapay zeka oluşturucuları çok yeni bir gelişme olduklarından, aralarından seçim yapabileceğiniz çok sayıda harika Al görüntü yaratıcısı yoktur.

  • Bir metin isteminden Al görüntüleri oluşturmanıza izin vermiyor. Bir kaç fotoğraf yüklemenizi istiyor, ancak genel amaçlı görüntü üreteçleri değildirler.
  • Yapay zeka görüntü oluşturucuların kendileri üzerlerine inşa edilmiş araçlar değildirler.

Tüm bunların yanı sıra, her bir Al görüntü oluşturucunun kullanmanın ne kadar kolay olduğunu, ne tür kontroller ve özelleştirme seçenekleri sağladığını söyleyebiliriz.

İş Yerinde Al Görüntü Nasıl Kullanılır?

AL ile ilgileniyorsanız, ancak onu işte nasıl kullanacağınızdan tam olarak emin değilseniz? İnsanların rollerinde yapay zeka görüntü oluşturmaya yönelme yollarından birkaçını inceleyelim:

  • Blog gönderileri için kahraman görüntüleri oluşturma
  • Sosyal medya gönderi oluşturma
  • Slayt destekleri ve stroyboard’ lar oluşturma
  • Müşteriler için kişiselleştirilmiş görseller oluşturma

Kullanımı En Kolay Al Görüntü Oluşturucu

DALL-E 2 artıları: Kullanımı son derece kolay; Nispeten uygun fiyatlı, istem başına ödeme almaktadır.

DALL-E 2 eksileri: Oldukça basit; genellikle en az fotogerçekçi sonuçlar üretebiliyor.

DALL-E 2, Al görüntü üreteçlerindeki tartışmasız en büyük isimdir ve bunun iyi bir niyeti vardır. Çılgın  görüntüler oluşturacak kadar iyi olan ve viral olacak kadar insan tarafından yaygın olacak kullanılabilen ilk yapay zeka destekli görüntü oluşturucuydu. Ve ilk, mutlaka en iyisi anlamına gelmese de, DALL-E 2′ nin yapacak çok şeyi vardır.

En büyük şey, DALL-E 2′ nin kullanımını gülünç derecede basit olmadır. Ücretsiz bir OpenAl hesabı için kaydolun, görmek istediklerinizi yazın ve oluştur’ a tıklayın. Birkaç saniye içinde, aralarından seçim yapabileceğiniz yapay zeka tarafından oluşturulmuş dört resim varyasyonunuz olacaktır. OpenAl ayrıca ChatGPT’ yi de geliştirdi, bu yüzden onu kullandıysanız DALL-E 2′ yi rahatlıkla kullanabilirsiniz.

Al Görüntü Oluşturucuları

DALL-E 2′ nin kullanımı çok basit olmakla birlikte bazı güçlü özelliklere sahiptir. Görüntü düzenleyici yine beta sürümündedir, oluşturulmuş ek çerçeveler eklemenizi sağlar, böylece DALL-E 2 kullanarak oluşturulmuş veya yüklenmiş olsanız da bir görüntüyü genişletebilirsiniz.

Dış boyama adı verilen bu teknik, yapay zeka sanatının daha büyük eserlerini oluşturabileceğiniz anlamına gelir. Ayrıca bir silgi vardır, böylece bir görüntünün parçalarını kaldırabilir ve bunları yapay zeka tarafından oluşturulan öğelerle değiştirebilirsiniz, bu tekniğe boyama içi denir.

DALL-E 2 web uygulamasına ek olarak OpenAl geliştiricilerin DALL-E 2 ile entegre olan uygulamalar oluşturmasına olanak tanıyan bir API sunar. Bu nedenle, otomatik olarak görüntü oluşturmak gibi şeyler yapmak DALL-E 2′ yi uygulamalardan veya sanat ilhamınızı otomatikleştirmek için kullanabilirsiniz.

En İyi Sonuçlara Sahip Al Görüntü Oluşturucu

Midjourney profesyonelleri: Tutarlı bir şekilde yapay zeka tarafından oluşturulmuş en iyi görünen görüntüleri üretir.

Midjourney eksiklikleri: Yalnızca Discord aracılığıyla kullanılabilir. Bu çok garip; oluşturduğunuz resimler varsayılan olarak herkese açıktır.

Al Görüntü Oluşturucuları

Midjourney, sürekli olarak bu listedeki tüm görüntü oluşturucuların en sevdiğim sonuçlarını üretiyor. Oluşturduğu görüntüler, daha iyi doku ve renklerle daha tutarlı görünüyor ve genel olarak, sonuçlar sadece daha ilginç ve görsel olarak daha alımlıdır. Özellikle, insanlar ve gerçek dünyadaki nesneler, en azından çok fazla yönlendirme olmadan diğer Al görüntü oluşturucularla olduğundan daha gerçekçi ve doğal görünüyor.

Varsayılan olarak, oluşturduğunuz her resim Midjourney’ s Discord’ da herkese açık olarak yayınlanır, ancak bakmak isteyen herkesin ne tasarladığınızı görebileceği anlamına gelir. Sanatçılar için mutlaka büyük bir sorun olmasa da, Midyourney’ i iş amaçlı kullanmak istiyorsanız bu sıkıntı olabilir.

Özelleştirme ve Kontrol En İyi AL Görüntü Oluşturucu

DreanStudio profesyonneleri: Hal ücretsiz kredi sunan tek büyük yapay zeka görüntü oluşturucu; inanılmaz derecede uygun fiyatlı ve özelleştirilebilir; genel olarak harika sonuçlar alabilirsiniz.

DreamStudio eksileri: Diğer AL sanat oluşturucularından daha fazla eğitilmesi gerebilir.

Al Görüntü Oluşturucuları

DALL-E 2 ve Midjourney’ de farklı olarak, Stable Difüzyon açık kaynaktır. Bu, gerekli teknik becerilere sahip herkesaba indirebileceği ve yerel olarak kendi bilgisayarında çalıştırabileceğiniz anlamına gelir. Ayrıca, modeli belirli amaçlar için eğitebileceğiniz ve ince ayar yapabileceğiniz anlamına geliyor. Sanatsal portreler, tarihi portreler, mimari görseller ve diğer her şey oluşturmak için yapay zeka kullanan neredeyse tüm hizmetler bu şekilde kullanılır.

İmkanınız varsa yapay zeka ile harika bir şey insa etmek istiyorsanız, Stable Diffusiın şu anda bunu yapmanın en iyi yoludur. Ancak Stabla Diffusion, geliştiriciler Stability Al tarafından oluşturulan Dream Studio adlı güçlü genel uygulamada da mevcuttur.

DreamStudio, Al ile bir görüntü oluşturmanın çeşitli yönleri üzerinde size büyük miktarda kontrol sağlar. İsteminizi yazdığınızda, son görüntünün ne kadar büyük olduğunu, ona verdiğiniz istemle ne kadar yakından eşleştiğini, difüzyon modelinin kaç adım attığını ve kaç görüntünün üretildiğini belirlemenizi sağlayan yapılar vardır.

Ayrıca hangi algoritma sürümünü kullandığını seçebilir ve hatta belirli bir tohum ve örnekleme yöntemi girerek tekrarlanabilir sonuç elde edebilirsiniz. DreamStudio’ da ayrıca boyama içi ve dış boyama vardır, ancak bunlara erişmek için Chrome’ u kullanmanız gerekiyor.

Sonuç olarak, DreamStudio ve Stable Diffusion, size tüm Al görüntü oluşturma süreci üzerinden en fazla özelleştirmeyi ve kontrolü sağlıyor. Gitmek istediğiniz kadar yapay zekanın derinliklerinize inmenize ve hatta kendi yapay zeka hizmetlerinizi oluşturmanıza olanak tanıyor.

Al Görüntü Oluşturucuları Keşfedin

Al görüntü oluşturma, hızla gelişen bir alandır. Farklı motorların bir yıl içinde ne kadar yol kat ettiğini görmek inanılmazdır. Şu anda bunları kullanan yüzbinlerce insanla, geliştiriciler modellerini daha fazla eğitmek ve iyileştirmek için büyük miktarda veri alıyor, bu nedenle her şeyin geliştirilmeye devam etmesini bekleyebiliriz.

Al görüntü oluşturcuları dijitalleşen dünya da hızla büyümekte sizde deneyip kendi özelleştirilmiş yapay zekanızı ve Al görüntü oluşturucuları yapabilirsiniz.

Son olarak yapay zeka ile bilmeniz gereken ve en iyi OpenAl botlarını incelemez için aşağıya bir kaç makale bırakacağım:

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu